W co ubrać się na pierwszą randkę?

pierwsza_randka

Być może na tak zadane pytanie wielu z Was spodziewa się usłyszeć odpowiedź, że wygląd nie jest najważniejszy, ponieważ liczy się wnętrze. Otóż nic bardziej mylnego. To, jak wyglądamy, przekłada się na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Przecież nawet wysokiej klasy specjalista z wiedzą i doświadczeniem, idąc na rozmowę o pracę, nie zakłada wygodnych, działkowych szortów, ale stara się wyglądać elegancko. Ta sama zasada obowiązuje w kontaktach damsko-męskich. Zatem poczytaj jak nie popełnić ubraniowego faux pas na pierwszej randce.

Czy wygląd ma znaczenie?

Nie liczy się wygląd, liczy się wnętrze – to hasło zna niemal każdy z nas. Czy jednak znane powiedzonko kryje w sobie prawdę? Człowiek jest stworzeniem, dla którego wrażenia estetyczne mają znaczenie. Lubimy piękne widoki, z dbałością pielęgnujemy wystrój naszych domów, aby były estetyczne i przytulne. Dlaczegóż więc wygląd nas samych miałby nie mieć żadnego, ale to absolutnie żadnego znaczenia? Nie chodzi o to, aby każdy z nas wyglądał jak model czy modelka z wybiegów mody. Wystarczy, że po prostu nasz wygląd będzie zadbany, schludny i atrakcyjny, a to, wbrew pozorom, wcale nie jest takie trudne!

Pokaż siebie

Zdecydowanie odradzamy Wam przed pierwszą randką przeprowadzanie eksperymentów na żywym organizmie przez twórcze koleżanki, które w artystycznym szale przebiorą Was w coś, co w ogóle nie będzie korespondowało z Waszą osobowością i temperamentem. Ubiór powinien pokazywać to, jaka jesteś, jaki jesteś. Jeśli lubisz tradycyjny styl bycia i uporządkowane życie, nie decyduj się na egzotyczny look, aby zaimponować towarzyszowi randki. Wybierz coś eleganckiego, atrakcyjnego, ale klasycznego. Projektant mody, Dawid Woliński, powiedział kiedyś: „Jeżeli nie znasz się na modzie, postaw na klasykę”.

Dama wieczorową porą

Bez względu na to, czy idziecie na spacer, kawę czy do teatru – polecamy Wam sukienkę. Mężczyźni z całego świata zgodnie przyznają, że najbardziej urzekające damskie stylizacje to te z sukienką w roli głównej. Jeśli nie masz talii osy – nie martw się. Na rynku dostępne są sukienki w tak wielu fasonach, że nawet pulchne „ikselki” znajdą coś, w czym będą wyglądać sexy. Oczywiście odradzamy sukienkę tym paniom, które naprawdę nigdy w nich nie chodzą na co dzień i w sukni casual czy wieczorowej czułyby się naprawdę sztywno, niepewnie i kiepsko.

Pan elegancki, czyli jaki?

O ile sukienka jest dobrym rozwiązaniem na praktycznie każdy rodzaj randki, o tyle u panów sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jeśli Wasza pierwsza randka ma się odbyć w pubie, wybierz ciemne jeansy i dobrej jakości koszulę. Im miejsce spotkania bardziej eleganckie, tym bardziej elegancko wyglądać musisz i Ty. Możesz po kolei zamieniać buty sportowe na mokasyny, jeansy na spodnie z materiału, a sweter na marynarkę.

Najlepsze dodatki znajdziesz w łazience

Sam ubiór to jednak nie wszystko. Zanim włożysz na siebie wybraną stylizację, pamiętaj o łazience, bo to tutaj znajdziesz najlepsze dodatki: pastę do zębów, mydło, szampon i wodę toaletową. Nic tak nie działa zarówno na kobiety, jak i mężczyzn, jak osoba płci przeciwnej wykąpana, świeża, pozostawiająca za sobą ogon z ekskluzywnego zapachu.

Wygląd to nie wszystko

Okej, na początku artykułu postawiliśmy tezę, że wygląd jest ważny. Nie oznacza to, że liczy się tylko to. Na pierwszej randce ważny jest uśmiech, naturalność i sympatyczny styl bycia. Nawet jeśli masz kompleksy i uważasz, że wiele brakuje Ci do ideału, musisz zdać sobie sprawę, że na partnera nie wybieramy księcia czy księżniczki, ale kogoś o pogodnym usposobieniu, z kim po prostu miło spędza się czas. Zresztą, jeżeli ktoś zdecydował się z Tobą umówić, oznacza to, że wpadłaś (wpadłeś) mu w oko mimo swoich drobnych mankamentów.